top of page

מומחיות

הפרעות במצב הרוח

הפרעות במצב הרוח הן קבוצת ההפרעות הנפוצות ביותר בבריאות הנפש. בקבוצת הפרעות אלו נמצאים בין היתר:

דיכאון קליני, דיסתימיה, דיכאון שלאחר לידה והפרעות דו-קוטביות. לפעמים, הטיפול המומלץ יהיה טיפול פסיכולוגי משולב עם טיפול תרופתי. לראייתי, בטיפול בהפרעה במצב הרוח, ישנה חשיבות רבה בעבודה על קבלה עצמית וזאת לצד פיתוח ושכלול מנגוני התמודדות והסתגלות עם מצב רוח משתנה.

יחסים בין אישיים

איכות היחסים הבין אישיים של אדם משפיעה באופן משמעותי על הרווחה הנפשית,

יכולת הההסתגלות וההצלחה התעסוקתית. בטיפול אפשר להתבונן בדפוסי ההתקשרות מהעבר וההווה וזאת על מנת לשפר את איכות מערכות היחסים בעתיד.
מניסיוני, נושא זה בעל חשיבות רבה אצל רוב האנשים,

ללא קשר לסיבת פנייתם לטיפול. 

טיפול במבוגרים ומתבגרים

טיפול פרטני: מפגש אישי, אחד על אחד. אני מטפל במבוגרים ובמתבגרים. הטיפול ממוקד בצרכים של המטופל ומותאם באופן אישי. 

טיפולבבוגרים מערכות יחסים והפרעות במצב רוח

זהות מגדרית

מגדר הוא מבנה א-בינארי המאפשר ביטוי מרובה של זהויות שאינן בהכרח בהלימה עם מין ביולוגי. סטיגמה, אפליה מוסדית, דעות קדומות ואלימות משפיעים באופן משמעותי

על בריאות הנפש בקרב קהילת הטרנס*. חיים על הקשת הטרנסית בסביבה שיכולה להיות טרנספובית, יכולים להיות מורכבים ואני כמטפל שואף לייצר מקום בטוח ומרחב לחשיבה, התבוננות והתמודדות. 

נטייה מינית

בטיפול אני שם דגש על יצירת מרחב בטוח שיכול לאפשר התלבטות וחקר של הנטייה המינית והשלכותיה על חיי המטופל. בקליניקה, העבודה הטיפולית עם הקהילה הגאה יכולה להיות ייחודית במספר מאפיינים: התלבטות בנטייה מינית, לווי ותמיכה בתהליכי יציאה מהארון (לרבות יציאה מהארון לאחר נישואין),

מציאה ושימור זוגיות, הורות גאה, הדרכת הורים לבני נוער ועוד. הטיפול מאופיין בפתיחות רבה, סובלנות וקבלה של האחר ובסביבה לא שיפוטית.

הפרעות חרדה

הפרעות חרדה הן קבוצה של הפרעות שמתאפיינות בכך שפחד החל להשתלט על חייו של אדם באופן שפוגע באיכות חייו. לפעמים מדובר במשהו יותר ספציפי כמו פוביה מכלבים או מעליות ולפעמים במשהו יותר מוכלל כמו חרדה חברתית או הפרעת פאניקה. טיפול בחרדה יתחיל באבחון מדויק של סוג ההפרעה על מנת שאוכל להתוות טיפול מתאים.

הפרעות חרדה נטייה מינית זהותמגדרית

טיפול זוגי

זוגות רבים מתמודדים עם קשיים בזוגיות שיכולים לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים: מריבות, שחיקה, קונפליקטים סביב סגנון ההורות, קשיים במיניות ועוד. בטיפול, המוקד יהיה לסייע לבני הזוג למצוא דרך לתקשר טוב יותר אחד עם השני, להפחית עוינות, לשפר את האווירה בבית ולשקם את האינטימיות והקרבה. 

טיפול מיני

טיפול מיני מתקיים במתכונת אישית או זוגית במטרה להביא לשיפור המיניות וחיי המין. הקשת של ההפרעות המיניות היא רחבה: אשמה או גועל ממין, קשיים בתפקוד מיני, כאב במין, הפרעות בחשק המיני ועוד. הטיפול המיני הפסיכודינאמי יתמקד בהבנה וטיפול בסימפטום המיני כחלק מהמבנה הנפשי של המטופל.ת. 

התמכרויות

שימוש בחומר (קנאביס, אלכוהול וכד')

או עיסוק כפייתי בהתנהגות (לדג' מין, הימורים, קניות) יכולים לפגוע באיכות החיים באופן משמעותי. כמטפל אני שואף לעזור למטופל לחזור למסלול חיים בריא ולתחושת שליטה בחייו.

התמכרויות טיפול מיני טיפול זוגי

לקראת שירות צבאי

בתקופת התיכון יכולות לעלות שאלות בדבר היכולת של המלש"ב (מועמד לשירות הבטחון) להתמודד עם הלחץ והדרישות של שירות צבאי. טיפול שמתחיל בשלב הזה יכול לסייע לבחון את שאלת ההתאמה וההסתגלות למסגרת. במידת הצורך ובתיאום עם המטופל.ת אני יכול לסייע בכתיבת חוות דעת לצה"ל.

התמודדות וניהול מחלה

מחלות גופניות ונפשיות רבות דורשות התמודדות מורכבת, כרונית, יומיומית באופן שעלול להשפיע על תחומי חיים רבים: עבודה, זוגיות, משפחה, קריירה. המוקד שלי הוא לסייע למטופל להגיע למצב בו הוא זה ששולט (עד כמה שאפשר) באופן שהמחלה משפיע על חיי היום יום שלו, בניגוד למצב בו המחלה מנהלת את חייו.

הדרכת הורים

תקופת גיל ההתבגרות מאופיינת בשינויים רבים בגוף ונפש האדם וכן התמודדויות סביבתיות מורכבות (לימודים, הכנה לצבא).

הדרכת הורים לנער.ה מתבגר.ת (לעיתים בשילוב טיפול פרטני לנער.ה) תתמקד בהחזרת השלווה לבית, ומתן כלים להבנה,

התמודדות וסיוע לנער.ה.

הדרכת הורים התמודדות מחלה לקראת השיעור הצבאי

טיפול מרחוק

אני מטפל הן בקלניקה והן באופן מקוון (זום, סקייפ וכד')

בארץ ובחו"ל. 

סוגיות בתחום התעסוקה יכולות לבוא לידי ביטוי במגוון נושאים מבחירת תחום לימודים, התמודדות עם הליכי מיון תעסוקתי ועד התלבטויות בנוגע לשינוי קריירה.

בתחום זה אני משלב גם את ניסיוני בתחום המיון וההכוונה התעסוקתית. 

תעסוקה

שירות צבאי

שירות צבאי במערכת ארגונית גדולה והירככית, יכול להיות תובעני ומורכב. איזון בין קריירה וחיים אישיים, הורות וזוגיות, קשיים עם מפקדים או פקודים הם רק חלק מהסוגיות שיכולות להביא אדם לפנות לטיפול. אני מטפל גם בקצינים ונגדים מטעם המכון לטיפול באנשי קבע. 

שירות צבאי תעבוקה טיפול מרחוק
bottom of page